Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos hymenaeos. Etiam dictum tincidunt diam. Aliquam id dolor. Suspendisse sagittis

Do Chorvatska přes Rakousko nebo Maďarsko

Chorvatsko autem. Kolik stojí dálniční známky? A jaké kde hrozí pokuty?
Najdete na stránkách: http://www.auto.cz/chorvatsko-autem-kolik-stoji-dalnicni-znamky-a-jake-hrozi-pokuty-122132

Přes Rakousko - z královéhradeckého kraje: H.K., Pardubice, Chrudim ,Jihlava, Znojmo, Wien (Nebo přes Brno, Pardubice, Chrudim, Velká Býteš, po dálnici nutná čs. dálniční známka do Brna, a na Mikulov (doporučujeme ihned za hraničním přechodem koupit rakouskou dálniční známku - dálnice začíná již 30 km za Mikulovem)
• Wien (již před Vídní je nutné sledovat ukazatele směr GRAZ)
• Graz (na dálniční křižovatce Graz WEST odbočte směr SLO)
• Spielfeld/Šentilj (hraniční přechod do Slovinska - těsně za hraničním přechodem je nutné koupit slovinskou dálniční známku. Směr Zagreb.
• Zagreb (dále po dálnici směr SPLIT) , až přejedete most přes mořskou zátoku u Maslenice
• Nin,Vir - na dálničním výjezdu Nin,Vir vyjeďte z dálnice! Dále směr Nin,Vir


Do Chorvatska přes Maďarsko (může to být i časově stejné) . Potřebujete Českou dálniční známku, elektronickou Slovenskou, od 2017 je třeba i Maďarskou, ale jde to objet bez velké časové ztráty.
• Bratislava, jede se stále na Vídeň, Gyór, Budapeť, směr na přechody Jarovce a Rusovce. Na Jarovce se po pár kilometrech odbočuje do prava (tam ne), to je na Vídeň na Rusovce pokračujete rovně. Přejedete hranici po dálnici směr Rusovce do Maďarska na Moson magiaróvár, Szombathely, stále směr Letenye. (2018 jsem jel přes Maďarsko na starý přechod Rusovce, mimo dálnici do Moson-magyarováru, na Csornou a za Csornou jsem na kruhovém objezdu nejet 1 výjezdem, který vede na dálnici, ale až 3. který vede do Szobatheli mimo dálnici. Je to asi 70 km. Potom na Lendavu, svezete se kousek po neplacené dálnici, Mursko Serediště, Čakovec a na Chorvatskou dálnici.)
• Na dalnici v Chorvatsku, se platí podle ujetých km, Kunama, Eurama, nebo platební kartou. Při cestě zpět je výhodné v Zagrebu najet na výjezd z dálnice s bezhotovostní platbou (platba kartou), nejsou zácpy!
• Zagreb, směr Zadar, Split. Ze Zagrebu to je asi 350 Km. Po dálnici až na Zadar (Šibenik,Split), před Zadarem je sjezd na Nin, Vir.

Na ostrově Vir
• Na ostrov Vir přijedete přes most, pojedete po hlavní až ke kruhovému objezdu (u marketu KONZUM s velkým parkovištěm), na kruhovém objezdu vyjedete na 1. výjezdu (směr Vir sever, Straža). Asi po 100 metrech projedete levotočivou zatáčku a bude stoupání do mírného kopce. Asi po 200 m, na vrcholu u zrcadla stojí v pravo jako první, velký žlutý dům před ním odbočíte na cestu směrem k moři, označenou Straža XXXI. Přijedete asi po 150 m před bílý patrový dům č. 11 s posuvnou bránou (šestý dům od silnice, viz foto), tam vás budu čekat, stačí dát vědět kdy budete vyjíždět. Případně poslat SMS, až budete sjíždět z hor a přejedete záliv (zbývá asi 1h.cesty na ostrov Vir). ...............................................................................................................................................................................
• http://www.novalja.cz/chorvatsko/informace-chorvatsko/informace-pro-motoristy/ Na uvedených stránkách je popis cesty přes Maďarsko z Brna na ostrov Pág, který sousedí s ostrovem Vir. Je tam i jak objet slovenskou dálnici, ale dobře tam je popis jak najet na chorvatskou dálnici přímo z Maďarska přes Lenti.
Fusce wisi. Curabitur ligula sapien, pulvinar a vestibulum quis, facilisis vel sapien. In sem justo, commodo ut, suscipit at, pharetra vitae, orci. Donec vitae arcu. Praesent vitae arcu tempor neque lacinia pretium. Etiam posuere lacus quis dolor. Nullam faucibus mi quis velit. Integer tempor. Class aptent taciti sociosqu ad litora
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one